Odstřihnout se od kořenů?

Vloženo 31. 8. 2020

Párkrát jsem zahlédla nabídku řešení problémů odstřižením od rodiny. Prý jednoduché a přímočaré. Vždyť už kdysi pan Maupassant říkal, že „Přátelé jsou příbuzní, které si vybíráme sami.“ Kolika z nás se nechtělo řešit vztahy s rodiči. Kličkujeme nejrůznějším způsobem.

Dá se vyměnit matka či otec? V dnešní době se to přece děje běžně s každým rozvodem, proč se nad tím zamýšlet? V čem je problém? V tom, že jedna naše půlka je z mámy a jedna z táty. Z biologické mámy a z biologického táty.  A neví se proč a jak, ale stejně tak, jako naše tělo se velmi těžko přesvědčuje, aby přijalo orgán od jiného člověka, stejně tak naše psychika „nějak“ ví, ke komu patří. Můžeme mít kamarády, mentory, učitele, guruy – to vše je v pořádku.  Ale když uvidíte změny, které se uskuteční v člověku, když dojde k obnově napojení vztahu s rodiči, pak pochopíte, proč se říká, že „krev není voda“.

Jedna z terapií, kterou můžeme své vztahy očistit a znovu navázat, jsou Konstelace. Díky nim se můžete podívat na vaše vztahy jinak.  Není třeba se „odstřihnout od kořenů“, je lepší najít hada, který v nich bydlí, a kořeny očistit, pak strom může zase mít zdravé ovoce.