Skupinová či individuální konstelace?

Vloženo 14. 6. 2020

Stává se mi čím dál víc, že je zájem hlavně o individuální konstelace a skupinové zůstávají stranou.
A přitom právě skupina je mimořádně obohacující.
Tam je teprve vidět, jak naše nevědomí koná. Mnoho lidí, se tam vlastně nepozná a řīká , to jsem já? To přece nemůže být - může, je to nevědomí, proto si to neuvědomujeme - a náhle se vidíte, můžete si i poradit, vyzkoušet, co funguje a co ne.
Je vidět dynamika konstelace, jak jsou lidé a událostí propojené. To je zajīmavé zvlášť tehdy, když se staví nemoc. Je poznat, jak se program nemoci "nainstaloval" do hlavy, k čemu se vztahuje a jak úcta a vděk ho oslabuje. Je vidět , jak některá slova konstelaci posunou a oživí a jiná jak zraňují. A je vidět, že formálně vyřčená slova jsou planá a zbytečná.
V konstelaci není scénář , nikdo není na ničem domluvený, následujeme pocity v rolích. A tím, že jsme v rolích druhých lidí, máme možnost zažít pocity postav nejrůznějších, se kterými se nikdy nepotkáme. Nicméně v naší paměti je toho napsáno, kdoví, kdy zkušenost prošla rodem, obě světové války, ponížení padesátých let...A tak to lze tímto vyčistit.
Anebo můžete zažít role a získat pochopení pro své blízké. Když se napřīklad někdo jde postavit vztah s matkou, dost často se stane, že se člověk dostává do rolí maminek - a rázem ví...
Na konstalacích, jak skupinových, tak individuálních léčí energie, emotivní prožitek dává zprávu tělu. A když Vaśe tělo zažije sílu přijetí, už mu to nikdo " nevymluví ".
Červnové konstelace 27.6. v Brně, více na www.dotekprozdravi.cz