Trénink imunity

Vloženo 5. 5. 2020

Termín návratu do práce a mezi lidi se posunul – kupředu.  Hurá.

 Zajímalo by mě, co je skutečně za „těmi čísly“ Vláda je pyšná, jak to zvládla.

Já si myslím, že „nízká čísla“ skutečně způsobila naše vláda svými restrikcemi. Nejen tím, že se lidé nepotkávají a zvýšili svou ochranu.  Všemi omezením a restrikcemi probudila v lidech tolik síly, že vzali rozum do hrsti a začali konat.

Nezbylo nic jiného – buď beznaděj a ruce v klíně nebo zůstat v činnosti. Příkaz - bez roušek se nesmí ven a současně nedodání roušek vypadalo, že nás zavřou doma.  Nikdo nečekal, jaká síla se vzedme.  Když člověka přidržíte  pod vodou, najde sílu a přepere vás.  Když dáte žábu do studené vody, a začnete vodu pomalu ohřívat, postupně se otupí její smysly a uvaříte ji. Když žábu vhodíte do vroucí vody, vyskočí.   A tak nás vláda školí stále dál – v neděli večer premiér prohodí pár poznámek, a už lid přemýšlí, co z toho bude. Musí vymyslet hned několik variant, protože je jasné, že se to uskuteční rychle. Po vymyšlení plánu a započatých pracích se po týdnu něco  trochu  mění, …žádné pomalé vaření…  Není jednoduché se orientovat, nikdo neví , co bude za týden. Ó jakou výhodu mají ti, co žijí teď a tady. To je trénink!

A tak se náš imunitní systém aktivuje – jde o přežití, neustále v zádech smrt. Pro mozek není důležité číslo, pro mozek je důležité slovo smrt  – teď ho slyšíme mnohokrát víc než dřív. Téma, které vůbec není zpracované… A jak na to reaguje lid? Fórem, vtipem , kameňákem -  superlék.  A hlavně super povaha našeho národa, utužená třiceti lety restrikcí se umí  adaptovat  a ochutnáním třiceti let svobody  se jí už nechce vzdát .

 Humor a akce, akce a pár šťavnatých slov a víra v cokoliv –  to půjde…projdeme. Imunita je nastimulovaná.

Pro náročnější lze imunitu též navýšit :

·         Pobytem střídavě v teplé a studené vodě,

·         Zvýšením příjmu vitamínů a minerálů, půstem.

·         Vydatným spánkem,

·         Střídáním velmi intenzivního pohybu a klidu…

Máte pocit, že si protiřečím? Ne, skutečně tak se dá navýšit imunita – vidíte tu  podobnost?  Ztížit a měnit podmínky a  současně neupadnout do beznaděje a odevzdání .

 A bacha, nepřepálit to.  Pak vzniká autoimunitní reakce – alergie a jim podobné…

Poděkujte premiérovi a vládě za dobrý výcvik naší imunity. Třeba už přestaneme cvičit, dostaneme důvěru a začneme žít.