Proč jít na masáž? Čili jaký je význam masáže

Vloženo 22. 11. 2019

Co je to masáž?

Součást hygieny. Ruce si myjete pokaždé, když se umažete, sprchujete se každý den. Kdy jste se naposledy myli zevnitř? Kdy jste se naposledy propláchli pod kůží, pročistili jste si svaly a orgány, promyli klouby a uvolnili hlavu?

Komu je určena masáž?

Skoro každému. Jinak se masíruje dítě, dospělý, těhotná, rekonvalescent, senior… Pro každého může být užitečná. Dotek pomáhá, abychom se uvolnili, vydechli, relaxovali a pociťovali, že nejsme sami…

Máte zájem o masáž? Podívejte se na mou nabídku.

Proč jít na masáž? čili jaký je význam masáže

Úleva od bolesti
Při dnešním stylu života dochází k častému tuhnutí neustále zatěžovaných partií (např. celá oblast ramen a krku při práci u počítače nebo řízení auta). Masáží dojde k povolení přetížených svalů a bolest odchází.

Spočinutí a uvolnění stresu, relaxace
Masérský salon je místo, kde Vás nic nevyrušuje, je zde atmosféra klidu a pohody. Masáž je způsob jak se lze ponořit hluboko do sebe. Právě tím se navozují theta frekvence. To je přesně frekvence mozkových vln při hluboké meditaci a právě tehdy tělo nejefektivněji odpočívá a léčí se.

Odblokování a doplnění energie
Většina masáží pracuje s energetickým systémem člověka. Díky odstranění bloků dochází k propojení energetických kanálů - místa s nadbytkem energie se spojí s místy, kde je energie nedostatek a dojde k plynulé cirkulaci v systému a celkovému oživení organismu. Přes určité body lze i energii doplňovat, případně napětí uvolnit.

Detoxikace
Při každé masáži dojde k rozproudění krve a lymfatické tekutiny, některé masáže se na to přímo specializují. Tím dochází k tomu, že usazené toxiny se dostávají z „depozitů“ (tuk v podkoží, usazeniny v kloubech a jinde) zpět do systému a tělo má možnost se jich zbavit přímou cestou.

Znovunabytí aktivity
Po detoxikaci těla a rozproudění energie může dojít k postupnému oživení všech orgánů těla a znovunabytí jejich funkčnosti. Zde záleží na míře poškození orgánu, dost často se ale stává, že nedostatečná funkce je způsobená především nadměrnou toxicitou a nedostatečnou průchodností – to pak masáž umí dělat malé zázraky.

Setkání se se sebou
Při harmonizaci organismu dochází k propojení všech složek organismu – vyladění našeho těla, emocí a psychiky. Stáváme se „celými“. Tato jednota nám přináší nesmírnou pevnost a stabilitu.

Prevence nemoci, celkové zlepšení kondice
Při pravidelném starání se o náš organismus, kde má masáž nezastupitelnou roli, lze udržet naše zdraví na takové úrovni, že nemoc nemusí dramaticky zasahovat do našeho života…

Potřeba doteku
Člověk je tvor sociální, který potřebuje blízkost druhého a k jeho běžným potřebám patří i dotek. Jeho deficit způsobuje narůstání frustrace a pocitu osamění. Dotek pomáhá, abychom se uvolnili, vydechli, relaxovali a pociťovali, že nejsme sami…

Šetří peníze
Pravidelné starání se o náš organismus je drahé pouze zdánlivě. Pokud sečtete ušlý zisk při nemocenské, čas strávený po čekárnách, zátěž ostatních členů rodiny při starání se o nemocného a všechnu psychickou zátěž s tím spojenou… je určitě levnější i příjemnější o sebe pečovat těmi nejpřirozenějšími způsoby.

Jaké problémy řeší masáž?

Bezprostředně po masáži dochází k:

 • úlevě od bolesti
 • pocitu odlehčení a uvolnění těla
 • celkovému zklidnění psychiky

 

Po několika masážích může dojít k:

 • úplnému zklidnění bolesti pohybového aparátu (bolesti v zádech a kloubech)
 • zlepšení celkové pohyblivosti
 • harmonizování činnosti trávicího traktu i dalších orgánů
 • odstranění brnění a křečí v končetinách
 • zlepšení toku lymfy a krve

 

Při pravidelném užívání masáží dochází k:

 • zklidnění chronických stavů – alergií a revmatických onemocnění, nespavosti, bolestí hlavy…
 • podpoře imunitního systému – snížení počtu onemocnění a jejich intenzity
 • zlepšení celkové regenerace organismu
 • zpomalení příznaků stárnutí

Jakým způsobem pomáhá masáž?

Masáž má různé možnosti účinků, podle metody, které využívá. Uvolňuje blokády a tím napětí, dokáže stimulovat a aktivovat různé složky v organismu. Před vznikem nemoci dochází ke vzniku nerovnováhy v organismu a tu dokáže masáž zharmonizovat. Tím vlastně předchází onemocnění.

Může masáž uškodit?

Masáž je nevhodná při všech akutních onemocněních, tyto stavy může zhoršit. V takovýchto případech je vždy nutný zásah a konzultace lékaře, je však možné volit jiné podpůrné terapie z alternativní medicíny.